Kategorie: Wszystkie | Aktorzy polscy | Aktorzy zagraniczni
RSS
niedziela, 18 stycznia 2009

Debiutował w roli zapaśnika w "Arii dla atlety". Został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą za nejlepszą rolę męską na festiwalu filmów fabularnych w Gdyni za rolę w "Pornografii" wg J.J. Kolskiego. Znany z wybitnych kreacji teatralnych, od lat związany jest z warszawskim teatrem Studio. Zagral w "amoku", "Konopielce", "golem", "Ziemi obiecanej" i wielu innych.

Ciekawe rozmowy z Majchrzakiem znajdziesz tu: http://www.teatry.art.pl/portrety/majchrzak_k/index.htm

A jego filmografię tutaj: http://www.filmweb.pl/o262/Krzysztof+Majchrzak

Życie na krawędzi czyli Zbigniew Cybulski

Nonkonformista zwany polskim Jamesem Deanem. Zaczynał od teatru studenckiego, zagrał w wielu sztukach teatru telewizji m.in. "Romansie prowincjonalnym", "Podwórku", "Murowanym alibi". Obcisłe skóry i modnie zaczesane włosy to jego znaki rozpoznawcze. Zginał tragicznie pod kołami warszawskiego ekspresu. Pośmiertnie uhonorowany został żłotą Kaczką magazynu film dla najlepszego aktora w fistorii polskiego kina.

 

Strona o Zbyszku Cybulskim: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/114705

I jeszcze jedna ciekawa:) : http://zbigniew.cybulski.filmy.aeri.pl/

środa, 07 stycznia 2009
Żyć szybko, umierać młodo czyli James Dean

Ikona popkultury. W telewizji pojawił sie po raz pierszy w reklamie Pepsi. Grał w serialach telewizyjnych, występował na Broadwayu. W wieku 24 lat zginął w wypadku samochodowym, a w Cholame postawiono nawet upamiętniający go pomnik. Dean był ispiracją dla wieli twórców muzycznych. W swoich utworach wspominają go m.in. Goo Goo Dolls, Bloc Party, Madonna, Hilary Duff i Jay- Z.

A tu jest fragmencik filmu z boskim Jamesem + fajne zdjęcia:

 

Pilot, strzelec, pływak, aktor czyli Paul Newman

Pracował w telewizji, wykładał w Actors Studio, ukończył prestiżowe "Yale". Choć przez całe życie jego największą pasją były wyścigi samochodowe, aktorstwu poświęcał się bezwzględnie. Za rolę w "Kolorze pieniądzy" otrzymał upragnionego oskara.

Newman odbierający Oskara. Aż się łezka w oku kręci...

W świecie paradoksów czyli Marlon Brando

W trakcie swojej kariery aktorskiej dostał i oskara, i złotą malinę. Zacięcie walczył o prawa Indian, mimo że sam grał głównie w westernach, komediach i dramatach. Zawsze w rolach zbuntowanych bohaterów na zawsze zapisał się w pamięci widzów tworząc charakterystyczny styl gry aktorskiej.

"Męska gra" czyli Al Pacino

Urodzony w Nowym Jorku, często podkreśla swojej sycylijskie korzenie. Oskar za rolę w "Zapachu kobiety" otworzył mu wrota amerykańskiego przemysłu filmowego, który w 2007r. przyznał mu nagrodę za całokształt kariery aktorskiej.  

 

A teraz Al w nieco innym wydaniu;p

Uroczy, no nie?

poniedziałek, 05 stycznia 2009
W drodze na szczyt czyli Robert De Niro

Dwie najbardziej prestiżowe nagrody rynku filmowego i udział w ponad 60 produkcjach to tylko część dorobku jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy światowego show biznesu- Roberta De Niro.

"New York Observer"

"Godsend"

"Analize this"

 

 

11:03, a.sulimowicz
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Zakładki:
Dla Actors Studio
Paul Newman
Robertoo